Կովկասում լարվածությունը պահպանվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բազմամյա հակասությունների պատճառով. ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը հայտարարել է, որ Կովկասյան տարածաշրջանում լարվածությունը պահպանվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բազմամյա հակասությունների պատճառով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը հայտարարել է ապրիլի 28-ին՝ ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի 20-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ:
«Աշխարհը վերադառնում է առճակատման ժամանակներ՝ հակամարտության ներուժի հետագա ամրապնդման հեռանկարով: Բացասական միտումներն անմիջական ազդեցություն են ունենում ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտու ողջ պարագծի իրադրության վրա», - նշել է Տասմագամբետովը:

Tension in Caucasus is maintained due to long-lasting contradictions between Armenia and Azerbaijan. CSTO Gen.-Sec.
YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. CSTO General Secretary Imangali Tasmagambetov stated that tension in the Caucasus region is maintained due to long-lasting contradictions between Armenia and Azerbaijan, ARMENPRESS reports, citing TASS, the CSTO General Secretary announced on April 28, during the event dedicated to the 20th anniversary of the CSTO Joint Headquarters.
"The world is returning to times of confrontation, with the prospect of further strengthening the potential for conflict. The negative trends have a direct impact on the situation of the entire perimeter of the CSTO zone of responsibility," Tasmagambetov said.