Մայիսի սկզբին Պրահայում կկայանա Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-չեխական միջկառավարական հանձնաժողովի 6-րդ նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում մայիսի սկզբին կկայանա Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-չեխական միջկառավարական հանձնաժողովի 6-րդ նիստը։
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ապրիլի 27-ի որոշումից, որը հրապարակված է ՀՀ էլեկտրոնային կառավարման կայքում։
«Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-չեխական միջկառավարական հանձնաժողովի 6-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով 2023 թվականի մայիսի 3-5-ը Չեխիայի Հանրապետություն (Պրահա) գործուղել պատվիրակություն՝ համաձայն հավելվածի»,- ասվում է որոշման մեջ։

В Праге пройдет 6-е заседание армяно-чешской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству
В начале мая в Праге пройдет 6-е заседание армяно-чешской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на решение премьер-министра Армении Никола Пашиняна от 27 апреля, которое опубликовано на сайте электронного правительства.
Согласно решению, делегация во главе с заместителем министра экономики Армении Нареком Теряном 3-5 мая будет командировано в Прагу для участия в 6-м заседании армяно-чешской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.