Մհեր Գրիգորյանը հանդիպել է Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ապրիլի 12-ին ԱՄՆ Պետքարտուղարությունում հանդիպում է ունեցել Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Թոդ Ռոբինսոնի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների շուրջ, մասնավորապես՝ ոստիկանության և դատական համակարգի ոլորտներում։ Երկուստեք ընդգծվել է նշված ոլորտներում Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցության բարձր մակարդակը:

Armenian Deputy PM meets U.S. Assistant Secretary of State for International Narcotics and Law Enforcement Affairs
YEREVAN, APRIL 13, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan on April 12 met with United StatesAssistant Secretary of State for International Narcotics and Law Enforcement AffairsTodd Robinson in the U.S. State Department.
Grigoryan and Robinson “exchanged views around the ongoing democratic reforms in Armenia, particularly in the police and judiciary,” Grigoryan’s office said in a readout. Both sides acknowledged the Armenia-US high level cooperation in these sectors, it added.