Կապան-Աղվանի ավտոճանապարհին բեռնատարին բախված ավտոմեքենայի վարորդը մահացել է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը մարտի 26-ին, ժամը 06։50-ին ահազանգ է ստացել, որ Կապան-Աղվանի ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Կապան-Աղվանի ավտոճանապարհի 20-րդ կմ-ին «Mercedes-Benz» (վարորդ՝ Ֆ. Օ., ծնված 1988 թ.) մակնիշի բեռնատարը բախվել է «KamAZ» (վարորդ՝ Վ. Թ., ծնված 1985 թ.) մակնիշի բեռնատարին, այնուհետև դուրս եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և գլխիվայր շրջվել. Ֆ․ Օ.-ն տեղում մահացել է:

Водитель автомобиля, столкнувшегося с грузовиком на трассе Капан-Агвани, погиб
26 марта в 06:50 часов в областной центр управления кризисными ситуациями Сюника поступил сигнал о том, что на трассе Капан-Агвани произошло ДТП, есть пострадавшие: нужна помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет областного пожарно-спасательного отряда и оперативная группа Спасательной службы МВД РА.
Установлено, что на 20 км автодороги Капан-Агвани произошло столкновение грузового автомобиля марки Mercedes-Benz (водитель Ф.О., 1988 г.р.) с грузовым автомобилем марки KamAZ (водитель В.Т., 1985 г.р.), который затем съехал с проезжей части и перевернулся. Ф.О. скончался на месте.