ՃՏՊ Արագածավան գյուղի սկզբնամասում․ կա զոհ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը մարտի 19-ին, ժամը 00։00-ին տեղեկություն է ստացել, որ Արտենի-Արագածավան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ավտոմեքենայում կա արգելափակված քաղաքացի․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Պարզվել է, որ Արագածավան գյուղի սկզբնամասում BMW մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Բ․ Ջ․, ծնված 1971 թ․) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և գլորվելով հայտնվել հարակից ձորակում։
Ըստ աղբյուրի՝ մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը ավտոմեքենայի վարորդը, ուղևորներ Է․ Ջ․-ն (ծնված 1948 թ․), Ա․ (ծնված 1968 թ․) և Հ․ (ծնված 1964 թ․) Գ․-երը տեղի ուժերով դուրս են բերվել ավտոմեքենայից։
Ա․ և Հ․ Գ․-երը հոսպիտալացվել են Արմավիրի բժշկական կենտրոն, իսկ Բ․ և Է․ Ջ․-երը՝ Թալինի ԲԿ, որտեղ Է․ Ջ․-ն մահացել է։ Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության։

ДТП в начале села Арагацаван: есть погибший
19 марта в 00:00 часов в Арагацотнский областной центр управления кризисными ситуациями поступила информация о том, что на трассе Артени-Арагацаван произошло ДТП, в автомобиле застрял гражданин, нужна помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областногоуправленя Спасательной службы МВД РА.
Выяснилось, что в начале села Арагацаван автомобиль BMW (водитель Б.Дж., 1971 г.р.) съехал с дороги и скатился в соседний овраг.
Согласно источнику, до прибытия на место спасателей водитель автомобиля, пассажиров Э.Дж. (1948 г.р.), А.Г. (1968 г.р.) и Х.Г. (1964 г.р.) вывели из машины местными силами.
А.Г. и Х.Г. были госпитализированы в Армавирский медицинский центр, а Б. Дж. и Э. Дж. — в Талинский МЦ, где Е.Дж. скончался. Состояние пострадавших врачи оценили как средней тяжести.