Միջազգային հանրությունը պետք է զսպի Ադրբեջանի կողմից նախապատրաստվող նոր հարձակումները Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն արձանագրում է, որ Ադրբեջանը սովորաբար հայկական դիրքերից կրակոցների մասին կեղծ լուրերը միշտ տարածում է այն դեպքում, երբ նոր սադրիչ հարձակում է նախապատրաստում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մարուքյանն այդ մասին գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում.
«Ադրբեջանի երեկվա դիվերսիոն հարձակումը վերջին նորությունը չէ: Այսօր Ադրբեջանը կեղծ լուրեր է տարածում հայկական դիրքերից կրակոցների մասին: Ադրբեջանը միշտ նման ստեր է տարածում, երբ պատրաստվում է նոր սադրիչ հարձակումների: Միջազգային հանրությունը պետք է զսպի Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի դեմ նոր հարձակումները»,- գրել է Մարուքյանը:
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչության տարածած հաղորդագրությունը, թե ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ:

Международное сообщество должно сдержать готовящиеся Азербайджаном нападения на Армению и Нагорный Карабах
Эдмон Марукян, посол по особым поручениям Армении, отмечает, что Азербайджан обычно распространяет ложные сведения о стрельбе с армянских позиций, когда готовит новое провокационное нападение. Как сообщает «Арменпресс», это Марукян написал в своем микроблоге в Twitter.
«Вчерашнее диверсионное нападение Азербайджана не новость. А сегодня Азербайджан распространяет дезинформацию о стрельбе с армянских позиций. Такую ложь Азербайджан всегда распространяет, готовясь к новым провокационным атакам. Международное сообщество должно сдержать новые нападения на Армению и Нагорный Карабах», - написал Марукян.
Министерство обороны Армении опровергло распространенное МО Азербайджана сообщение, что подразделения Вооруженных сил Армении открыли огонь в направлении азербайджанских боевых позиций.