Կառավարության և ԵՄ-ՀՀ ՀԸԳՀ քաղհասարակության պլատֆորմի ներկայացուցիչները քննարկել են հետագա համագործակցության ձևաչափը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ կայացել է հանդիպում Կառավարության ներկայացուցիչների և ԵՄ-ՀՀ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի անդամների միջև:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը կարևորել է քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի ձևավորումը և ողջունել այս ձևաչափով համագործակցության հաստատումը:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը նշել է, որ համաձայնագրի լիարժեք կիրարկումը հնարավոր է միայն հանրության լայն շերտերի ներգրավման և ակտիվ մասնակցության պարագայում՝ կարևորելով քաղաքացիական հասարակության՝ որպես Համաձայնագրով ծածկված տարբեր ոլորտներում մասնագիտացված փորձագիտական համայնքի դերն ու ներուժը:
Ըստ աղբյուրի՝ ԵՄ-ՀՀ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի նախագահ Լուսինե Հակոբյանը ներկայացրել է պլատֆորմի աշխատանքների ընթացքը և առաջիկա անելիքները:
Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են հետագա համագործակցության ձևաչափը և մտքեր փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունների շուրջ:

Состоялась встреча представителей правительства Армении и членов платформы гражданского общества CEPA
Под председательством вице-премьера Мгера Григоряна состоялась встреча представителей правительства и членов платформы гражданского общества Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Европейским союзом и Республикой Армения (CEPA).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Мгера Григоряна, вначале встречи вице-премьер подчеркнул важность формирования платформы гражданского общества и приветствовал налаживание сотрудничества в этом формате.
Вице-премьер Мгер Григорян отметил, что полная реализация соглашения возможна только при привлечении и активном участии широких слоев общественности, а также подчеркнул важную роль и потенциал гражданского общества как экспертного сообщества, специализирующегося в охватываемых CEPA различных областях.
Председатель платформы гражданского общества Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Европейским союзом и Республикой Армения Лусине Акопян представила ход работы платформы и предстоящие задачи.
Участники встречи обсудили формат дальнейшего сотрудничества и обменялись мнениями по представляющим взаимный интерес направлениям.