Վարչապետ Փաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել են ժողովրդագրական ռազմավարության մշակմանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են ժողովրդագրական ռազմավարության մշակմանը վերաբերող հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ժողովրդագրական ներկայիս իրավիճակին, առկա ռիսկերին և հնարավորություններին, միգրացիոն հոսքերի կառավարմանը, բնակչության կառուցվածքի փոփոխություններին, ժողովրդագրական ծրագրերին և այլ թեմաների:
Ըստ աղբյուրի՝ ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն՝ մշակվելիք ռազմավարության նպատակների և թիրախների վերաբերյալ:

Под председательством премьер-министра Пашиняна обсуждены вопросы разработки демографической стратегии
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены вопросы разработки демографической стратегии.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, вчастности, были затронуты текущая демографическая ситуация, существующие риски и возможности, вопросы управления миграционными потоками, изменения в структуре населения, демографические программы и другие темы.