Փայտով վառվող կաթսայի պայթյուն Գեղարքունիք գյուղում․ կա զոհ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը փետրվարի 26-ին, ժամը 11։32-ին տեղեկություն է ստացել, որ Գեղարքունիք գյուղում տեղի է ունեցել պայթյուն, կա զոհ․ անհրաժեշտ է օգնություն։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը։
Պարզվել է որ, Գեղարքունիք գյուղի Գարեգին Նժդեհ փողոցի 2-րդ փակուղու տներից մեկում տեղի է ունեցել փայտով վառվող կաթսայի պայթյուն․ փլուզվել են հյուրասենյակի և ննջասենյակի պատերը՝ մոտ 10 քմ։ Ներսում հայտնաբերվել է տան բնակիչ Ե․ Մ․-ի (ծնված 1986 թ․) դին:

Взрыв дровяного котла в селе Гегаркуник: есть жертва
26 февраля в 11:32 часов в Гегаркуникский областной центр управления кризисными ситуациями поступила информация о том, что в селе Гегаркуник произошел взрыв, есть пострадавшие, нужна помощь.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехала оперативная группа областного управления МВД Спасательной службы МВД РА.
Выяснилось, что в одном из домов 2-го тупика улицы Гарегина Нжде в селе Гегаркуник произошел взрыв дровяного котла: обрушились стены гостиной и спальни (около 10 кв.м). Внутри была обнаружено тело жительницы Е.М. (1986 г.р.).