Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 68 ավտոմեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը փետրվարի 11-12-ը 16 ահազանգ է ստացել հանրապետության տարբեր տարածքներում արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին փրկարար ծառայությունից, ահազանգերն ստացվել են Տավուշի մարզի Բերդ, Լոռու մարզի Վանաձոր, Կոտայքի մարզի Աբովյան, Չարենցավան, Սյունիքի մարզի Քաջարան, Կապան, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Թալին քաղաքներից և Արագած գյուղից:
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 68 ավտոմեքենա և 87 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:

Спасатели вывели из блокировки 68 автомобилей
Национальный центр кризисного управления спасательной службы Министерства внутренних дел РА с 11 по 12 февраля получил 16 звонков о заблокированных автомобилях в разных частях республики.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе, звонки поступили из городов Берд - Тавушской области, Ванадзор - Лорийской области, Абовян, Чаренцаван - Котайкской области, Каджаран, Капан - Сюникской области, Апаран, Талин - Арагацотнской области и села Арагац.
Согласно источнику, прибывшие на место происшествия спасатели вывели из блокировки 68 автомобилей и оказали соответствующую помощь 87 гражданам.