Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի նախագահին և հոգևոր առաջնորդին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 44-րդ տարեդարձի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից
«Հայաստանի Հանրապետությունը բարձր է գնահատում հազարամյա պատմություն ունեցող հայ-իրանական ջերմ ու բարիդրացիական կապերը, որոնք անշեղորեն շարունակում են զարգանալ։
Լիահույս եմ, որ առկա սերտ համագործակցությունն ավելի խորացնելու ուղղությամբ երկուստեք գործադրվող հետևողական ջանքերի շնորհիվ մոտ ապագայում կարձանագրենք նորանոր ձեռքբերումներ՝ նպաստելով մեր երկրների միջև փոխվստահության վրա հիմնված բազմաբևեռ հարաբերությունների առավել խորացմանն ու ընդլայնմանը»,- ասված է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում։
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Իսլամական Հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին:
«Դարերի խորքից եկող և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հայ-իրանական բարիդրացիական կապերն առանձնահատուկ կարևորություն ունեն մեր պետության և ժողովրդի համար։
Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև կայուն զարգացման ուղիով ընթացող հարաբերություններն այսուհետ ավելի մեծ բարձունքներ կնվաճեն՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության և տարածաշրջանային կայունության»,-ասված է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում։

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту и духовному лидеру Ирана
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Исламской Республики Иран Сейеду Эбрагиму Раиси по случаю 44-й годовщины победы Исламской революции.
«Республика Армения высоко ценит тысячелетние армяно-иранские теплые и добрососедские связи, которые продолжают неуклонно развиваться.
Искренне надеюсь, что благодаря последовательным усилиям, предпринимаемым обеими сторонами для углубления существующего тесного сотрудничества, в ближайшем будущем мы зафиксируем новые достижения, способствуя дальнейшему углублению и расширению многополярных отношений, основанных на взаимном доверии между нашими странами», - говорится в послании президента Хачатуряна.
Президент Республики Ваагн Хачатурян также направил поздравительное послание верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи.
«Армяно-иранские добрососедские связи, идущие из глубины веков и основанные на взаимном уважении, имеют особое значение для нашего государства и народа.
Уверен, что отношения между Республикой Армения и Исламской Республикой Иран, идущие по пути стабильного развития, отныне достигнут еще больших высот на благо наших народов и региональной стабильности», - говорится в послании президента Хачатуряна.