Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակը Հայաստանում կնշվի հոբելյանական հանձնաժողովի միջոցառումների ծրագրով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ` հայ մեծանուն կոմպոզիտոր, դիրիժոր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակը 2023 թվականին նշելու նպատակով ստեղծվել է հոբելյանական հանձնաժողով և հաստատվել դրա անհատական կազմը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ էլեկտրոնային կառավարման տեղեկատվական համակարգից, հանձնաժողովը կգլխավորի ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
Հոբելյանական հանձնաժողովը մեկամսյա ժամկետում պետք է մշակի հոբելյանական միջոցառումների ծրագիրը` ծախսերի նախահաշիվը համաձայնեցնելով

120-летие со дня рождения Арама Хачатуряна отметят в Армении программой мероприятий юбилейного комитета
Решением премьер-министра РА Никола Пашиняна в целях празднования в 2023 году 120-летия со дня рождения известного армянского композитора, дирижера, народного артиста СССР Арама Хачатряна была создана юбилейная комиссия и утвержден ее индивидуальный состав.
Как сообщили Арменпресс из информационной системы электронного управления РА, комиссию возглавит руководитель аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян.
Юбилейный комитет должен в месячный срок разработать программу юбилейных мероприятий, согласовав смету расходов с Министерством финансов РА.