16 երեխա Հայաստանից վերադարձել է Արցախ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու հետևանքով Հայաստանում մնացած արցախցի 16 երեխաներ վերադարձել են Արցախ ու միավորվել իրենց ընտանիքների հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է հաղորդավար Էրիկ Անթառանյանը, ով այս պահին գտնվում է Ստեփանակերտում։
Արցախ են վերադարձել այն երեխաները, որոնք Երևան էին ժամանել «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին դահլիճից հետևելու համար և չէին կարողացել տուն վերադառնալ, քանի որ Ադրբեջանը փակել էր Լաչինի միջանցքը։
«Ավտոբուսն արդեն ժամանեց Ստեփանակերտ։ 16 երեխա Եվրատեսիլի հայտնի խմբից կարողացան վերջապես միավորվել իրենց ծնողների հետ։ Լուրն այսօր էր հասել, և որևէ մեկը չէր ուզում այդ մասին հայտնել, մինչև երեխաները Ստեփանկարետ չհասնեին։ Շնորհավորում եմ բոլորիս, 16 երեխա այսօր միավորվեց իրենց ընտանիքների հետ»,- նշում է Անթառանյանը։

В Арцах из Армении возвратились 16 детей
16 детей из Арцаха, оставшиеся в Армении в результате закрытия Азербайджаном Лачинского коридора, вернулись в Арцах и воссоединились со своими семьями.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщил телеведущий Эрик Антаранян, находящийся в настоящее время в Степанакерте.
Дети, приехавшие в Ереван, на песенный конкурс «Детское Евровидение», не смогли вернуться домой из-за того, что Азербайджан закрыл Лачинский коридор.
«Автобус уже прибыл в Степанакерт. 16 детей из известной группы, приехавшей на «Евровидение», наконец смогли воссоединиться со своими родителями. Новость пришла сегодня, и никто не хотел сообщать ее, пока дети не доедут до Степанкарета. Поздравляю всех нас, 16 детей сегодня воссоединились со своими семьями!», - сказал Эрик Антаранян.