Մեր խնդիրն ուժեղ պետություն ունենալն է. ՀՀ վարչապետն Ամանորի նախաշեմին այցելել է մարտական դիրքեր
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի ուղեկցությամբ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ այցելել է մարտական դիրքեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է մարտական դիրքերում ծառայությունն անցկացնող զինվորներին և հրամանատարներին, շրջայց կատարել հենակետերում, ծանոթացել առաջնագծում իրականացված ինժեներական աշխատանքներին, ծառայության անցկացման, ինչպես նաև զինվորների կենցաղային պայմաններին:
Ըստ աղբյուրի՝ Նիկոլ Փաշինյանը խրախուսել է ծառայության ընթացքում անձնվիրությամբ և խիզախությամբ աչքի ընկած մի խումբ զինվորների։ Վարչապետը զինծառայողներին մաղթել է բարի ու անվտանգ ծառայություն: «Բոլորիդ շնորհակալություն եմ հայտնում ծառայության համար և մաղթում բարի ծառայություն: Պետք է հասկանանք, որ հեշտ չի լինելու, մենք այսօր այս դժվարությունը պիտի կրենք, որ վաղվա սերնդի համար հեշտ լինի: Սա էլ մեր ճակատագիրն է և պետք է այն պատվով, կամքով տանենք ու մեր խնդիրը լուծենք: Իսկ մեր խնդիրը՝ ուժեղ պետություն ունենալն է, և այսօր, այո, մենք այդ հնարավորությունն ունենք: Դա քաղաքական խնդիր է, մենք պետք է այն լուծենք՝ քաղաքական ղեկավարությունը: Զինվորականությունը մեզնից պետք է պահանջի, մենք էլ իրենից»,- նշել է վարչապետը և շնորհավորել բոլորի Ամանորը:

The Prime Minister visits military positions on the eve of the New Year
YEREVAN, DECEMBER 31, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan, accompanied by Defense Minister Suren Papikyan, visited military positions on the occasion of the New Year and Christmas holidays, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
Nikol Pashinyan met with the soldiers and commanders carrying out combat duty at the military positions, toured the bases, got acquainted with the engineering works carried out on the front line, the service and the living conditions of the soldiers.
Nikol Pashinyan encouraged a group of soldiers who stood out for their dedication and courage during their service. The Prime Minister wished the servicemen a good and safe service. "I thank you all for your service and wish you good service. We must understand that it will not be easy, we will have to endure this difficulty today so that it will be easy for tomorrow's generation. This is our destiny and we must take it with honor and will and solve our task. And our task is to have a strong state, and today, yes, we have that opportunity. It is a political task, we, the political leadership have to solve it. The military should demand from us, and we – from the military," said the Prime Minister and congratulated everyone on the New Year.