Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 36 ավտոմեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը դեկտեմբերի 24-ին, ժամը 13։57-ին ահազանգ է ստացել, որ Աղվանի-Վերին Խոտանան ավտոճանապարհի 12-րդ կմ-ին բեռնատար ավտոմեքենան արգելափակվել է ցեխակույտում․ դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ դեկտեմբերի 25-ի ժամը 00:03-ի դրությամբ փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 36 բեռնատար ավտոմեքենա։

Спасатели вывели из блокады 36 автомобилей
24 декабря в 13:57 часов в Сюникский региональный центр управления кризисными ситуациями поступило сообщение о том, что на 12-м км автодороги Агвани-Верин Хотанан в грязи застрял грузовик, нужна помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет регионального пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Согласно источнику, по состоянию на 00:03 часов 25 декабря в целом спасатели вывели из блокады 36 грузовиков.