ՀՀ փոխվարչապետ Մաթևոսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը 1988թ. Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժի 34-րդ տարելիցի կապակցությամբ դեկտեմբերի 7-ին այցելել է Գյումրի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի գրասենյակից, Ազգային ժողովի պատգամավորների, մարզային ու համայնքային իշխանության ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ փոխվարչապետը մասնակցել է Ամենափրկիչ եկեղեցու բակում կատարված հոգեհանգստի կարգին և ծաղիկների խոնարհմամբ ու ծաղկեպսակի զետեղմամբ հարգանքի տուրք մատուցել երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին:

Deputy PM Hambardzum Matevosyan pays homage to the memory of the victims of the Spitak earthquake
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Hambardzum Matevosyan visited Gyumri on the occasion of the 34th anniversary of the devastating Spitak earthquake, ARMENPRESS was informed from the Government of Armenia.
Accompanied by MPs, representatives of regional and community authorities, the Deputy Prime Minister participated in the memorial service held in the courtyard of the Holy Saviour's Church and paid homage to the memory of the innocent victims of the earthquake by bowing flowers and placing a wreath.