Հայաստանի նախագահն Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Ալբանիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի նախագահ Բայրամ Բեգային Ալբանիայի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հայաստանը կարևորում է Ալբանիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության զարգացումը՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի և հետևողական աշխատանքի շնորհիվ Հայաստանի և Ալբանիայի միջև առկա ներուժն իր նպաստը կբերի հայ-ալբանական միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ալբանիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. President of Armenia Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory letter to President of Albania Bajram Begajon the country’s Independence Day, the Presidential Office said.
“Armenia is attaching importance to the development of mutually beneficial cooperation with Albania in all areas of bilateral interest.
I am sure that thanks to joint efforts and consistent work the potential existing between Armenia and Albania will contribute to the development of the Armenian-Albanian inter-state relations for the benefit of our two peoples.