Տավուշի մարզի Հաղարծին գյուղում մեծ քանակությամբ անասնակեր է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը նոյեմբերի 20-ին, ժամը 01։44-ին ահազանգ է ստացել, որ Հաղարծին գյուղի 5-րդ փողոցի տներից մեկի բակում անասնակեր է այրվում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է անասնագոմի տանիքում։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:54-ին, մարվել՝ 07:17-ին:
Նշվում է, որ այրվել են անասնագոմի (մոտ 80 քմ) առաստաղի փայտյա կառուցատարրերը (մոտ 40 քմ), տանիքում պահեստավորած 200 հակ և մոտ 5000 կգ, ինչպես նաև անասնագոմին հարակից գտնվող մոտ 5000 կգ անասնակեր:

В селе Агарцин Тавушской области сгорело большое количество кормов
В Тавушский областной центр кризисного управления 20 ноября в 01:14 часов поступил сигнал, что во дворе одного из домов на 5-й улице села Агарцин горит фураж.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА
Согласно источнику, установлено, что возгорание произошло на крыше животноводческого помещения.
Пожар локализовали в 02:54 часов, потушили в 07:17.
Отмечается, что сгорели деревянные потолочные конструкции (около 40 кв. м) животноводческого помещения (около 80 кв. м), 200 стогов сена и около 5000 кг, хранившихся на крыше, а также около 5000 кг кормов, прилегающего к коровнику.