Հրշեջները մարել են Գեղարքունիքի մարզի Մեծ Մասրիկ գյուղում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը նոյեմբերի 20-ին, ժամը 01:26-ին ահազանգ է ստացել, որ Մեծ Մասրիկ գյուղում այրվում է տուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է 5-րդ փողոցի տներից մեկի մոտակայքում գտնվող ավտոտնակի տանիքում։
Նշվում է, որ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:13-ին, մարվել՝ 04:57-ին: Արվել են ավտոտնակի տանիքի փայտե կառուցատարրերը (մոտ 32 քմ) և մոտ 80 հակ անասնակեր:

Спасатели потушили пожар в селе Мец Масрик Гегаркуникской области
20 ноября в 01:26 часов в областной центр управления кризисными ситуациями Гегаркуника поступил сигнал о том, что в селе Мец Масрик горит жилой дом.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления спасательной службы МЧС.
Согласно источнику, установлено, что возгорание произошло на крыше гаража возле одного из домов на 5-й улице.
Отмечается, что пожар был локализован в 02:13 часов и потушен в 04:57. Изготовлены деревянные конструкции крыши гаража (около 32 квадратных метров) и около 80 тюков кормов.