Կոտայքի մարզի Արգել գյուղում մեծ քանակությամբ անասնակեր է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը նոյեմբերի 12-ին, ժամը 14:18-ին ահազանգ է ստացել, որ Արգել գյուղում՝ տներից մեկի բակում, այրվում է խոտի դեզ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 16:05-ին, մարվել՝ 21:25-ին: Արգել գյուղի 2-րդ փողոցի 1-ին փակուղու տներից մեկի բակում այրվել են ծածկը (մոտ 32 քմ), մոտ 160 հակ և 3 տոննա կուտակած անասնակեր:

В селе Аргел Котайкской области сгорело большое количество кормов
12 ноября в 14:18 часов в Котайкский областной отдел Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступило сообщение о том, что во дворе одного из домов в селе Аргел горит стог сена.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда обласной Спасательной службы МЧС РА.
По словам источника, пожар локализовали в 16:05 часов и потушили в 21:25. Во дворе одного из домов на 1-м тупике 2-й улицы села Аргел сгорели крыша (около 32 кв/м), около 160 стогов сена и 3 тонны заготовленного фуража.