Բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանը կունենա 11 մասնակից
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Վազգեն Բադալյանը հայտնել է այն բռնցքամարտիկների անունները, որոնք կմասնակցեն Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստանը կներկայանա 11 մարզիկով: 51 կգ քաշային կարգում հանդես կգա Թովմաս Թումասյանը, 54 կգ քաշային կարգում ելույթ կունենա Գոռ Ազիզյանը, 57 կգ քաշային կարգում` Մանվել Պետրոսյանը, 60 կգ քաշային կարգում`Էրիկ Իսրայելյանը: 63 կգ քաշային կարգում ներկայացված կլինի Արթուր Մկրտչյանը, 67-ում` Արես Հակոբյանը, 71-ում` Գարիկ Անթանոսյանը: 75 կգ քաշային կարգում հանդես կգա Ալիկ Հովհաննիսյանը, 80-ում` Համլետ Ադամյանն է, 86 կգ` Աղվան Ալեքսանյանը և գերծանր քաշային Ավետիք Հովակիմյանը:

На молодежном чемпионате мира по боксу Армению будут представлять 11 спортсменов
Старший тренер молодежной сборной Армении по боксу Вазген Бадалян назвал имена боксеров, которые примут участие в молодежном чемпионате мира в Испании.
Как сообщает «Арменпресс», Армению представят следующие 11 спортсменов: в весовой категории 51 кг выступит Товмас Тумасян, в весовой категории 54 кг - Гор Азизян, в весовой категории 57 кг - Манвел Петросян, в весовой категории 60 кг - Эрик Исраелян, в категории 63 кг - Артур Мкртчян, в категории 67 кг - Арес Акопян, в категории 71 кг - Гарик Антаносян, в категории 75 кг - Алик Ованнисян, в категории 80 кг - Гамлет Адамян, в категории 86 кг - Агван Алексанян, в супертяжелой весовой категории - Аветик Овакимян.