Հայաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի նորընտիր նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նորընտիր նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ Կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում և բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ ընտրվելու առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Բրազիլիայի հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումը և խորացումը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Վստահ եմ, որ փոխադարձ համակրանքի վրա հիմնված մեր երկրների միջև հարաբերությունները համատեղ ջանքերով կշարունակեն խորանալ և ամրապնդվել երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում՝ ի նպաստ մեր պետությունների և ժողովուրդների բարօրության:

YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to the newly-elected President of Brazil Luiz Inácio Lula da Silva, the PM’s Office said.
On behalf of the Republic of Armenia and myself personally I warmly congratulate you and address you the best wishes on your election as President of Brazil.
Armenia attaches great importance to the further development and deepening of the relations with Brazil in all areas of bilateral interest.
I am sure that the relations between our countries, which are based on mutual sympathy, will continue deepening and strengthening at the bilateral and multilateral levels with joint efforts for the benefit of the welfare of our countries and peoples.