Նիկոլ Փաշինյանն ու Յուրի Ջորկաեֆը Երևանում տեղի ունեցած հանդիպմանն անդրադարձել են Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի գործադիր տնօրեն,Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի կազմում 1998-ին աշխարհի և 2000-ին` Եվրոպայի չեմպիոնների կոչումները նվաճած Յուրի Ջորկաեֆին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, հայազգի նախկին ֆուտբոլիստը Երևան է ժամանել Համաշխարհային հայկական առաջին գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Վարչապետը կարևորել է Յուրի Ջորկաեֆի այցը և մասնակցությունը համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված գագաթնաժողովին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել գագաթնաժողովում քննարկվող թեմաներին, Հայաստանի շուրջ ստեղծված իրավիճակին, ինչպես նաև մեր երկրում ֆուտբոլի զարգացմանն ու այդ նպատակով ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Никол Пашинян и Юрий Джоркаефф на встрече в Ереване обсудили развитие футбола в Армении
Никол  Пашинян  и  Юрий  Джоркаефф  на  встрече  в  Ереване  обсудили развитие  футбола   в  Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял исполнительного директора Фонда ФИФА, чемпиона мира 1998 года и чемпиона Европы 2000 года в составе сборной Франции Юрия Джоркаеффа.
Как сообщилиАрменпрессв Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, бывший футболист армянского происхождения прибыл в Ереван для участия в первом Всемирном армянском саммите.
Премьер-министр отметил важность визит Юрия Джоркаеффа и его участия в саммите, посвященном обсуждению вопросов общеармянской повестки дня.
В ходе встречи были затронуты обсуждаемые на саммите темы, сложившаяся вокруг Армении ситуация, а также вопросы развития футбола в нашей стране и сотрудничества с этой целью с Фондом ФИФА.