Նիկոլ Փաշինյանն ու Յուրի Ջորկաեֆը Երևանում տեղի ունեցած հանդիպմանն անդրադարձել են Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի գործադիր տնօրեն,Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի կազմում 1998-ին աշխարհի և 2000-ին` Եվրոպայի չեմպիոնների կոչումները նվաճած Յուրի Ջորկաեֆին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, հայազգի նախկին ֆուտբոլիստը Երևան է ժամանել Համաշխարհային հայկական առաջին գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Վարչապետը կարևորել է Յուրի Ջորկաեֆի այցը և մասնակցությունը համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված գագաթնաժողովին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել գագաթնաժողովում քննարկվող թեմաներին, Հայաստանի շուրջ ստեղծված իրավիճակին, ինչպես նաև մեր երկրում ֆուտբոլի զարգացմանն ու այդ նպատակով ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Prime Minister Pashinyan, Youri Djorkaeff discuss development of football in Armenia, cooperation with FIFA Foundation
YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with retired French-Armenian football player, FIFA Foundation CEO Youri Djorkaeff who arrived in Armenia to participate in the 1st Global Armenian Summit, the Prime Minister's Office said in a press release.
PM Pashinyan attached importance to Djorkaeff’s participation in the summit dedicated to the discussion of issues of the pan-Armenian agenda.
During the meeting Pashinyan and Djorkaeff addressed the topics discussed during the summit, the situation around Armenia, as well as issues related to the development of football in Armenia and cooperation with the FIFA Foundation.