Փրկարարները ավտոմեքենայից դուրս են բերել բախումից հետո ավտոմեքենայում արգելափակված վարորդին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հոկտեմբերի 16-ին, ժամը 12:41-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Այվազովսկու փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է երկու ավտոմեքենա. կա արգելափակված քաղաքացի:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ բախվել են «ՎԱԶ-2107» (վարորդ՝ Տ. Օ., ծնված 1990 թ․) և «BMW X5» (վարորդ՝ Վ. Ղ., ծնված 1976 թ․) մակնիշների ավտոմեքենաները։
Նշվում է, որ փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, վարորդ Տ. Օ.-ին դուրս բերել արգելափակումից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային. տուժածը հոսպիտալացվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։

ДТП: спасатели вытащили из автомобиля заблокированного водителя
16 октября в 12:41 часов в Национальный центр кризисного управления поступил звонок о том, что на улице Айвазовского в Ереване произошло ДТП: столкнулись два автомобиля, в одном есть заблокированный гражданин.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС.
Согласно источнику, выяснилось, что столкнулись автомобили марок ВАЗ-2107 (водитель Т.О., 1990 г.р.) и BMW X5 (водитель В.Г. 1976 г.р.).
Отмечается, что спасатели обесточили автомобили, водитель Т.О. в был разблокирован и доставлен к машине скорой помощи, пострадавший был госпитализирован в медицинский центр "Эребуни".