Քրիստինա Ագիլերայի երևանյան մենահամերգը հետաձգվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ փոփ երգչուհի Քրիստինա Ագիլերայի երևանյան մենահամերգը, որը պետք է տեղի ունենար 2022-ի հոկտեմբերի 22-ին «Հրազդան» մարզադաշտում, հետաձգվել է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է հրապարակվել «Հայա» փառատոնի «Ինստագրամի» պաշտոնական էջում: Երգչուհու համերգը պետք է կայանար փառատոնի շրջանակում:
Հաղորդագրության տեքստում ասվում է. ««Հայա» փառատոնը և սիրված երգչուհու անձնակազմը, կիսելով մեր երկրի քաղաքացիների հոգեվիճակը, որոշում կայացրին հետաձգել Քրիստինա Ագիլերայի համերգը Երևանում: Շուտով կհրապարակվի համերգի նոր ամսաթիվը: Բոլոր գնված տոմսերը ուժի մեջ են»:
«Հայա» փառատոնի շրջանակում Երևանում մենահամերգներով հանդես են եկել Զազը, 50 Cent-ը, Լեդ Զեփելին սիմֆոնիկը:

Christina Aguilera’s Yerevan concert postponed
YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. The concert of six time Grammy winner, the True Global icon pop star Christina Aguilerain Yerevan, which was scheduled on October 22, 2022 at “Hrazdan” Stadium, has been postponed, HAYA Festival said in a statement on social media.
“Considering the state of mind of people of Armenia due to recent events, HAYA Festival team and the management team of beloved singer has come to a decision to postpone Christina Aguilera’s concertin Yerevan”, the statement said, adding that the new data will be announced soon.