Վարչապետ Փաշինյանը Պրահայում մասնակցել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պրահայում մասնակցել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին: Միջոցառմանը մասնակցել են չորս տասնյակից ավելի պետությունների առաջնորդներ` ԵՄ անդամ, ինչպես նաև ԵՄ գործընկեր երկրների ղեկավարներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, գագաթնաժողովը կայացել է Պրահայի հին ամրոցում: Մասնակից երկրների ղեկավարներին դիմավորել է Չեխիայի վարչապետ Պետեր Ֆիալան: Լիագումար նիստից հետո տեղի է ունեցել գագաթնաժողովի մասնակիցների համատեղ լուսանկարահանման արարողությունը:
«Միջոցառման շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը մասնակցել է նաև անվտանգության թեմայով կլոր-սեղան քննարկմանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Պրահայում հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունենալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի քառակողմ հանդիպումը:
Նույն օրը նախատեսված է նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը:

PM Pashinyan participates in the European Political Community Summit in Prague
YEREVAN, OCTOBER 6, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan participated in the European Political Community Summit in Prague. The event was attended by leaders of more than four dozen states: EU member states as well as EU partner countries, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The summit was held in the Old Castle of Prague. The leaders of the participating countries were welcomed by the Prime Minister of the Czech Republic, Petr Fiala. After the plenary session, a joint photo-taking ceremony of the participants of the summit took place.
Within the framework of the event, Prime Minister Pashinyan also participated in the round-table discussion on the topic of security.
A 4-sided meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, French President Emmanuel Macron, European Council President Charles Michel and Azerbaijani President Ilham Aliyev will take place in Prague today.
On the same day, a meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan is scheduled.