Ժնևում կհանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ժնևում հոկտեմբերի 2-ին տեղի կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպում։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը:
«Չնայած Ադրբեջանի կողմից իրականացվող սադրանքներին՝ հայկական կողմը կմասնակցի հանդիպմանը։ Այսպիսով անհիմն են Ադրբեջանի ԱԳՆ հայտարարություններն առ այն, որ Հայաստանը փորձում է խափանել բանակցությունները։ Հայաստանը, ինչպես նախկինում, այժմ էլ կառուցողական է՝ նպատակ ունենալով հասնելու տևական խաղաղության Հարավային Կովկասում, և նույնն ակնկալում է Ադրբեջանից»,- ասաց Հունանյանը:

Armenian, Azerbaijani FMs to meet in Geneva
YEREVAN, SEPTEMBER 30, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov will meet in Geneva on October 2, the Foreign Ministry told Armenpress.
"Despite the Azerbaijani provocations, the Armenian side will participate in the meeting. Thus, the statements of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan that Armenia is attempting to disrupt the negotiations are groundless. Armenia demonstrates a constructive approach in achieving lasting peace in the South Caucasus as before and expects the same from Azerbaijan", the ministry said.