Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը սեպտեմբերի 16-ին այցելել է Սիսիան, որտեղ մի շարք հանդիպումներ և քննարկումներ է ունեցել։
Սիսիանի համայնքապետարանում նախագահ Խաչատուրյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանի, համայնքապետի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանի,Սիսիանի ուժային կառույցների ղեկավարների, քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հանրապետության նախագահը շրջայց է կատարել Սիսիանում, զրուցել քաղաքացիների հետ։
Նախագահն այցելել է նաև Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ, տեսակցել զինծառայողներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:
Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Նորավան գյուղ և հանդիպել սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված Հայրապետյան Գևորգի ընտանիքի անդամներին։

YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. President Vahagn Khachaturyan visited the town of Sisian on September 16 and held a number of meetings and discussions, the presidency said.
The president held a consultation at the town hall with Minister of Emergency Situations Armen Pambukhchyan, Acting Mayor Armen Hakobjanyan, Member of Parliament Karen Hambardzumyan, leadership of Sisian law enforcement agencies and city authorities.
President Khachaturyan also toured the town and met with residents.
He also visited the Sisian military hospital and met wounded troops who are receiving treatment, wishing them speedy recovery.
The president then visited the village of Noravan and met with the family of Hayrapetyan Gevorg who was killed in the Azerbaijani attack on September 13.