Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը սեպտեմբերի 16-ին այցելել է Սիսիան, որտեղ մի շարք հանդիպումներ և քննարկումներ է ունեցել։
Սիսիանի համայնքապետարանում նախագահ Խաչատուրյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանի, համայնքապետի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանի,Սիսիանի ուժային կառույցների ղեկավարների, քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հանրապետության նախագահը շրջայց է կատարել Սիսիանում, զրուցել քաղաքացիների հետ։
Նախագահն այցելել է նաև Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ, տեսակցել զինծառայողներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:
Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Նորավան գյուղ և հանդիպել սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված Հայրապետյան Գևորգի ընտանիքի անդամներին։

Президент Ваагн Хачатурян посетил Сисианский военный госпиталь
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 16 сентября посетил Сисиан, где провел ряд встреч и обсуждений.
В администрации Сисиана президент Хачатурян провел совещание с участием министра по чрезвычайным ситуациям РА Армена Памбухчяна, и. о. главы общины Армена Акопджаняна, депутата НС Карена Амбарцумяна, а также руководителей силовых структур Сисиана и представителей городской власти.
Как передает Арменпресс, президент республики прошел по Сисиану, побеседовал с гражданами.
Президент посетил также Сисианский военный госпиталь, навестил военнослужащих и пожелал им скорейшего выздоровления.
Ваагн Хачатурян посетил село Нораван и встретился с членами семьи Геворга Айрапетяна, погибшего 13 сентября в результате азербайджанской агрессии.