Աբովյանի շենքերից մեկի տանիքում բռնկված հրդեհից մեկ մարդ այրվածքներ է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 12։52-ին ահազանգ է ստացել, որ Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքի Ռոսիա փողոցի շենքերից մեկի տանիքում հրդեհ է բռնկվել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, հրդեհի բարդության «Թիվ-2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ Փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության ևմարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների հինգ մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք և մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 14։18-ին, մարվել՝ 14։51-ին։ Այրվել են 120 քմ իզոգամ, տանիքի փայտե կառուցատարրերը և կենցաղային իրեր։ Հրդեհի հետևանքով տուժել է մեկ քաղաքացի (Ս․ Ֆ․, ծնված 1977 թ․), ով այրվածքներով տեղափոխվել է Աբովյանի բժշկական կենտրոն, այնուհետև Երևան՝ Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն։

Один человек получил ожоги при пожаре на крыше одного из зданий Абовяна
В Национальный центр кризисного управления 4 сентября в 12:52 часов поступил звонок о том, что на крыше одного из зданий на улице Россия города Абовян Котайкской области вспыхнул пожар.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, по вызову №2 на место выехали 5 боевых расчетов пожарно-спасательного отряда, лестница и оперативная группа Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА.
Согласно источнику, пожар был локализован в 14:18 часов, потушен в14:51. Сгорело 120 квадратных метров изогамы, деревянных конструкций кровли и предметов быта.В результате пожара пострадал один гражданин (С.Ф., 1977 г.р.), который с ожогами был доставлен в Абовянский медицинский центр, а затем в Национальный ожоговый центр в Ереване.