ՀՀ փոխվարչապետ Գրիգորյանը կարևորել է ՄԱԿ-ի ներգրավումը ԼՂ բնակչության կարիքների հասցեագրման աշխատանքներում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի փոխտեղակալ Միրոսլավ Յենչային: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի պաշտոնակատար Լիլա Փիթրս Յահիան:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր: Անդրադառնալով 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի հումանիտար հետևանքներին՝ փոխվարչապետը կարևորել է ՄԱԿ-ի ներգրավումը ԼՂ բնակչության կարիքների հասցեագրման աշխատանքներում:

Вице-премьер РА отметил важность участия ООН в адресном разрешении потребностей населения НК
Вице-премьер РА Мгер Григорян принял заместителя генерального секретаря ООН Мирослава Йенчу. На встрече присутствовала также исполняющая обязанности ПостоянногокоординатораООНвАрмении ЛилаПитерсЯхья.
Как сообщили Арменпресс в аппарате вице-премьера РА Мгера Григоряна, в ходе встречи были обсуждены вопросы регионального развития.Коснувшись гуманитарных последствий 44-дневной войны 2020 года, вице-премьер подчеркнул важность участия Организации Объединенных Наций в адресном решении потребностей населения Нагорного Карабаха.