Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուին՝ Մոլդովայի ազգային տոնի առթիվ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի տիկին Սանդու,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Մոլդովայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Վերահաստատում եմ մեր անկեղծ ցանկությունը՝ հնարավոր բոլոր ուղղություններով, տարբեր հարթակներում զարգացնելու Մոլդովայի հետ փոխշահավետ համագործակցությունը՝ խարսխված բարեկամության, վստահության, փոխադարձ հարգանքի վրա:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի տիկին Սանդու, քաջառողջություն և հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարեկեցություն»:

YEREVAN, AUGUST 27, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to President of Moldova Maia Sandu on the occasion of the national day, the PM’s Office said.
“Dear Mrs. President,
I warmly congratulate you on the national day of Moldova - the Independence Day.
I reaffirm our sincere desire to develop the mutually beneficial cooperation with Moldova, that is based on friendship, trust and mutual respect, at all possible directions and in different platforms.
By using this chance, I wish you, dear Mrs. Sandu, good health and success in all your initiatives, and to the good people of Moldova - peace and welfare”.