Ֆինանսների նախարարի տեղակալը, ՊԵԿ նախագահը և ՊԵԿ միջազգային համագործակցության վարչության պետը կմեկնեն Ինդոնեզիա
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը, Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը և Պետական եկամուտների կոմիտեի միջազգային համագործակցության վարչության պետ Հարություն Ազգալդյանը օգոստոսի 29-ից մինչեւ սեպտեմբերի 3-ը կգործուղվեն Ինդոնեզիայի Հանրապետություն (Բալի)՝ «Աջակցություն վերականգնմանը՝ հարկային թափանցիկության բարձրացման միջոցով» բարձր մակարդակի հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ e-gov.am կայքէջից:
Վարչապետը հանձնարարել է Հայաստանի Հանրապետության պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահին՝ գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Ինդոնեզիայի Հանրապետություն գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն:

Deputy Minister of Finance, President and Head of International Cooperation Department of the SRC to leave for Indonesia
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. By the decision of Prime Minister Nikol Pashinyan, Deputy Minister of Finance Arman Poghosyan, Chairman of the State Revenue Committee Rustam Badasyan and Head of the International Cooperation Department of the State Revenue Committee Harutyun Azgaldyan will pay a working visit to the Republic of Indonesia (Bali) from August 29 to September 3 to participate in a high-level meeting “Supporting recovery through increased tax transparency”, ARMENPRESS was informed from e-gov.am website.
The Prime Minister instructed the Chairman of the State Revenue Committee of Armenia to submit the report on the results of the mission to the Republic of Indonesia within three days after returning from the business trip to the staff of the Prime Minister and the Ministry of Foreign Affairs.