Ֆինանսների նախարարի տեղակալը, ՊԵԿ նախագահը և ՊԵԿ միջազգային համագործակցության վարչության պետը կմեկնեն Ինդոնեզիա
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը, Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը և Պետական եկամուտների կոմիտեի միջազգային համագործակցության վարչության պետ Հարություն Ազգալդյանը օգոստոսի 29-ից մինչեւ սեպտեմբերի 3-ը կգործուղվեն Ինդոնեզիայի Հանրապետություն (Բալի)՝ «Աջակցություն վերականգնմանը՝ հարկային թափանցիկության բարձրացման միջոցով» բարձր մակարդակի հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ e-gov.am կայքէջից:
Վարչապետը հանձնարարել է Հայաստանի Հանրապետության պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահին՝ գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Ինդոնեզիայի Հանրապետություն գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն:

Замминистра финансов, глава КГДиглава Управления международного сотрудничества КГД поедут в Индонезию
По решению премьер-министра Никола Пашиняна заместитель министра финансов Республики Армения Арман Погосян, председатель Комитета государственных доходов Рустам Бадасян и начальник отдела международного сотрудничества Комитета государственных доходов Арутюн Азгалдян с 29 августа по 3 сентября будут командированы в Республику Индонезия (Бали) с целью участия во встрече на высоком уровне «Поддержка восстановления - за счет повышения налоговой прозрачности».
Об этом Арменпресс стало известно с сайта e-gov.am.
Премьер-министр поручил председателю Комитета государственных доходов Республики Армения в трехдневный срок после возвращения из командировки представить отчет о результатах миссии в Республику Индонезияв аппарат премьер-министра Республики Армения и в Министерство иностранных дел Республики Армения.