Էջմիածին-Գայ ավտոճանապարհին հրդեհի բռնկմամբ ՃՏՊ-ից այրված ավտոմեքենայի վարորդը մահացել է, մյուսինը՝ հոսպիտալացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնն օգոստոսի 20-ին, ժամը 21:29-ին ահազանգ է ստացել, որ Էջմիածին-Գայ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ավտոմեքենաներից մեկը այրվում է և կա արգելափակված քաղաքացի:
«Պարզվել է, որ Էջմիածին-Մարգարա ավտոճանապարհի 6-րդ կմ-ին բախվել են «Opel Astra G»(վարորդ՝ Ա. Ա., ծնված 1986 թ.) և «Opel Zafira» (վարորդ՝ Ա. Ա., ծնված 1979 թ.) մակնիշների ավտոմեքենաները. վերջինս բռնկվել է:
«Opel Astra G» ավտոմեքենայի վարորդը հոսպիտալացվել է Էջմիածնի ԲԿ, այնուհետև տեղափոխվել՝ Երևան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 21:42-ին,մարվել՝ 21:52-ին: Այրվել է «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենան. ներսում հայտնաբերվել է վարորդի այրված դին:

ДТП на трассе Эчмиадзин-ул.Гая: водитель сгоревшего автомобиля скончался, другого - госпитализирован
20 августа в 21:29 часов в Армавирский областной отдел Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил звонок о том, что на автодороге Эчмиадзин-ул.Гая произошло ДТП: одна из машин сгорела, в машине заблокирован гражданин.
"Выяснилось, что на 6-ом километре автодороги Эчмиадзин-Маргара столкнулись автомобили марок Opel Astra G (водитель А. А., 1986 г. р.) и Opel Zafira (водитель А. А., 1979 г. р.). В результате столкновения Opel Zafira возгорелся.
Водитель автомобиля "Opel Astra G» был госпитализирован в медицинский центр Эчмиадзина, затем доставлен в Ереван", - говорится в сообщении.
Огонь был локализован в 21:42, потушен - в 21:52. Сгорел автомобиль марки Opel Zafira. Внутри обнаружено сгоревшее тело водителя.