ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահը քննարկել են ԼՂ հակամարտությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն հուլիսի 28-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Նախարար Միրզոյանի կողմից ընդգծվել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ինստիտուտի և փորձի օգտագործման կարևորությունը՝ իր միջազգային մանդատին համապատասխան:

YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan received on July 28 the Russian Co-chair of the OSCE Minsk Group, the special representative of the Russian Foreign Minister Igor Khovaev, ARMENPRESS was informed from the MFA Armenia.
During the meeting, a wide range of issues related to the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan and the Nagorno Karabakh conflict were discussed.
Minister Mirzoyan emphasized the importance of the OSCE Minsk Group Co-chairs’ format and using its experience in accordance with its international mandate.