Կոմիտասի պողոտայի և Վաղարշյան փողոցի խաչմերուկում ավտոմեքենային բախված մոպեդի վարորդը հոսպիտալացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հուլիսի 17-ին, ժամը 00։02-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Կոմիտասի պողոտայի և Վաղարշյան փողոցի խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոմեքենան բախվել է մոտոցիկլետին. կա տուժած:
«Պարզվել է, որ բախվել են «Mercedes-Benz C180» մակնիշի ավտոմեքենան(վարորդ՝ Ե. Ջ., ծնված 1978 թ.) և էլեկտրական մոպեդը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ մոպեդի վարորդը հոսպիտալացվել է «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոն։

ДТП на перекрестке пр. Комитаса и ул. Вагаршяна: водитель мопеда госпитализирован
В Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения 17 июля в 00:02 часов поступил сигнал о том, что в Ереване на перекрестке проспекта Комитаса и улицы Вагаршяна произошло ДТП: столкнулись автомобиль и мотоцикл: есть пострадавший, необходима помощь спасателей.
"Выяснилось, что столкнулись автомобиль марки Mercedes-Benz C180 (водитель Е. Дж., 1978 г. р.) и электромопед", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, до прибытия спасателей водитель мопеда был госпитализирован в республиканский медицинский центр Armenia.