Աշտարակի խճուղում ավտոմեքենան կողաշրջվել է առանց հրդեհի բռնկման. ՀՀ ԱԻՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները, մեկնելով Աշտարակի խճուղում՝ «Կովկաս» ռեստորանային համալիրի մոտ հունիսի 19-ին, ժամը 12։08-ին տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի վայր, հրդեհի նշաններ չեն հայտնաբերել. պարզվել է, որ դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և կողաշրջվել, մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ ավտոմեքենան ուղղվել է տեղի ուժերով։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։
«Հունիսի 19-ին, ժամը 12։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակի խճուղում՝ Կովկաս ռեստորանային համալիրի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոմեքենան շրջվել է ու բռնկվել:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ ևՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ «Mercedes-Benz G500» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա. Ս., ծնված 1996 թ․) դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և կողաշրջվել․ հրդեհի նշաններ չեն հայտնաբերվել: Տուժածներ չկան։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ ավտոմեքենան ուղղվել է տեղի ուժերով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

На Аштаракском шоссе перевернулся автомобиль - без возгорания. МЧС РА
19 июня в 12:00 часов в Национальный центр кризисного управления поступил звонок, что на Аштаракском шоссе возле ресторанного комплекса "Кавказ" произошло ДТП: автомобиль перевернулся и загорелся.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета обласного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА и оперативная группа Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА.
"В Национальный центр кризисного управления МЧС РА 19 июня в 12:00 часов поступил сигнал о том, что на Аштаракском шоссе возле ресторанного комплекса «Кавказ» горит автомобиль.
Сотрудники МЧС РА, отправившись по вызову на Аштаракское шоссе, у ресторанного комплекса «Кавказ», на месте ДТП не обнаружили признаков возгорания.
Выяснилось, что автомобиль марки Mercedes-Benz G500 (водитель А. С., 1996 г. р.) выехал за пределы проезжей части и перевернулся, никаких признаков пожара не было обнаружено. Пострадавших нет.
Автомобиль выехал за пределы проезжей части и перевернулся, а до прибытия спасателей на место происшествия автомобиль был выправлен местными силами",- говорится в сообщении.