Հրշեջները մարել են Նորաշենի խանութում բտնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հունիսի 19-ին, ժամը 06։37-ին ահազանգ է ստացել, որ հրդեհ է բռնկվել Նորաշեն գյուղում գտնվող «Դավիթ» սուպերմարկետում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 07:01-ին, մարվել` 07:22-ին: Այրվել է խանութի կախովի առաստաղը՝ մոտ 150 քմ, և ջերմահարվել տեսախցիկների սնուցման համակարգը։

В Норашене спасатели потушили пожар в магазине
В Араратское областное управление кризисного управления 19 июня в 06:00 часов поступил сигнал о том, что в супермаркете "Давид" в селе Норашен вспыхнул пожар.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета обласного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Согласно источнику, пожар был локализован в 07:01 часов, потушен - в 07:22. Сгорел подвесной потолок магазина-около 150 кв. м, обгорела система питания камер.