Հունիսի 9-12-ը տեղի ունեցած 5 ՃՏՊ-ների հետևանքով տուժել է 7 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունիսի 9-12-ն ստացել է 5ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, ՃՏՊ-ներ են գրանցվել Երևանում և Շիրակի մարզի Գյումրի, Արմավիրի մարզի Էջմիածին քաղաքներում։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքի վայր ժամանած փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազի բալոնների փականները, կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ և սահմանազատել տարածքը: Կա 7 տուժած:

За период 9-12 июня произошло 5 ДТП, пострадали 7 человек
В соответствующую службу Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения с 9 по 12 июня поступило 5 сообщений о дорожно-транспортных происшествиях в разных районах республики.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, ДТП зафиксированы в Ереване, а также городах Гюмри - Ширакской области, Эчмиадзин - Армавирской области.
Прибывшие на место спасатели обесточили автомобили, перекрыли клапаны газовых баллонов, выполнили работы по мойке дорог, огородили территорию. Есть 7 пострадавших.