ՀՀ տարբեր տարածքներում հունիսի 3-5-ը նկատվել է 19 օձ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունիսի 3-5-ը 19 ահազանգ է ստացել հանրապետության տարբեր տարածքներում նկատված օձերի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, օձերընկատվել են Երևանում, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Աբովյան, Եղվարդ, Սյունիքի մարզի Կապան, Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր, Տավուշի մարզի Բերդ, Շիրակի մարզի Մարալիկ, Արագածոտնի մարզի Աշտարակ,Արարատի մարզի Մասիս քաղաքներում և Սյունիքի մարզի Նորաշենիկ, Վայոց ձորի մարզի Վերնաշեն, Տավուշի մարզիԴովեղ, Ոսկեվան, Արագածոտնի մարզի Օհանավան, Կոտայքի մարզի Պռոշյան գյուղերում։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքերի վայր ժամանած փրկարարները բռնել են 4 շահմար, 4 գյուրզա, 7 լորտու, 2 սահնօձ, 1 իժ և 1 անհայտ տեսակի օձ և տեղափոխել անվտանգ տարածք:

В разных районах Армении с 3 по 5 июня было обнаружено 19 змей
В областных службах Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения с 3-го по 5-е июня было получено 19 звонков о змеях, замеченных на разных территориях РА.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, змеи были замечены в Ереване, в городах Раздан, Абовян, Егвард, Капан - Сюникской области, Ехегнадзор - Вайоцдзорской области, Берд - Тавушской области, Маралик - Ширакской области, Аштарак - Арагацотнской области, Масис - Араратской области, а также в селах Норашеник - Сюникской области, Вернашен - Вайоцдзорской области, Довег, Воскеван - Тавушской области, Оганаван - Арагацотнской области, Прошян - Котайкской области.
Прибывшие на место происшествия спасатели поймали 4 василиска, 4 гюрзы, 7 ужей, 2 полоза, 1 гадюку, 1 змею неизвестного типа и переместили в безопасное место.