ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստ Գոռ Սարգսյանը, որը բազմիցս հանդես է եկել մենապարերով, Հայաստանը կներկայացնի Ռուսաստանի պետական ակադեմիական մեծ թատրոնում կայանալիք Բալետի XIV-րդ միջազգային մրցույթում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ օպերային թատրոնից հայտնում են, որ 2022-ին մրցույթը նվիրված է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Յուրի Գրիգորովիչի 95-ամյա հոբելյանին:
«Անչափ հպարտ ենք մասնակիցը դառնալու այս մեծ իրադարձությանը, իսկ մեր արտիստին մաղթում ենք հաջող ելույթ և հաղթանակ»,-ասվում է օպերային թատրոնի տարածած հաղորդագրության տեքստում:
Մրցույթի ժյուրիի կազմում ընդգրկված է նաև Օպերային թատրոնի պարուսույց, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Էլվիրա Մնացականյանը:

На XIV Международном конкурсе артистов балета Армению представит Гор Саркисян
Артист балета Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна Гор Саркисян, неоднократно выступавший с сольными постановками, представит Армению на 20-м Международном балетном конкурсе в Москве, который состоится в Российском государственном Большом академическом театре.
Как передает Арменпресс, из оперного театра сообщают, что в 2022 году конкурс посвящен 95-летнему юбилею народного артиста СССР Юрия Григоровича.
"Мы очень гордимся тем, что участвуем в этом огромном событии, а нашему артисту желаем удачного выступления и победы", - говорится в тексте сообщения, распространенном оперным театром.
В состав жюри также входит хореограф Оперного театра, народная артистка Армянской ССР Эльвира Мнацаканян.