ՀՖՖ-ն վստահեցնում է՝ Երևանում Իռլանդիայի հավաքականի անվտանգության հետ կապված խնդիրներ չեն կարող լինել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան արձագանքել է Իռլանդիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մտահոգություններին Երևանում իրենց հավաքականի անվտանգության վերաբերյալ: Իռլանդիայից հնչող մտահոգությունները պայմանավորված են Երևանում ընթացող բողոքի ցույցերով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Իռլանդիայի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սթիվեն Քեննին իռլանական լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում հաստատել է, որ Իռլանդիայի հավաքականից առաջ Երևան կժամանի Իռլանդիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի անվտանգության ծառայության ղեկավարի պատվիրակությունը, որը իրենց տեղյակ կպահի անվտանգության հնարավոր ռիսկերի վերաբերյալ: «Թիմից առաջ պատվիրակություն է գնալու անվտանգության ծառայության ղեկավար Ջո Մաքգլյուի գլխավորությամբ: Վստահ եմ, որ նրանք մեզ տեղեկատվություն կտան այդ մասին»,- ասել է Քեննին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղար Հայկ Կարապետյանն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով իռլանդական կողմի մտահոգություններին, նշեց, որ այդ թեմայով մտահոգվելու կարիք չկա: «Ինչպես արվում է մյուս բոլոր հավաքականների պարագայում, Իռլանդիայի հավաքականի ֆուտբոլիստների և անձնակազմի անվտանգությունը ևս կապահովվի»,- վստահեցրեց Կարապետյանը:
Ազգերի լիգայի խաղարկության Հայաստան-Իռլանդիա հանդիպումը տեղի կունենա հունիսի 4-ին, ժամը 17:00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում:

YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. The Football Federation of Armenia responded to the Football Association of Ireland’s(FAI) security concerns for their team in the upcoming June 4 UEFA Nations League match against Armenia in Yerevan.
The FAI said earlier that it will send a security delegation to Yerevan ahead of the Irish team’s arrival over the ongoing protests.
Ireland manager Stephen Kenny confirmed that head of security Joe McGlue would travel out with a security team ahead of the team’s departure.
"We’ve not been briefed on that at the moment," said Kenny, when asked was there any concern regarding the demonstrations in the city, RTE reports.
"But there is a delegation going over, in the early hours. Going ahead in advance. Three or four going over, headed by Joe McGlue.
"I’m sure they will brief us in due course."
ARMENPRESS reached out to the Football Federation of Armenia (FFA) for comment.
When asked to comment on the FAI concerns, FFA spokesperson Hayk Karapetyan told ARMENPRESS that the Irish team has nothing to worry about. “The security of the football players and staff of Ireland’s team will be ensured, just like it is being ensured in case of all other teams,” Karapetyan said.