Հայաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով ծանր վիճակում հայտնվածների 100 տոկոսը պատվաստված չէ. ԱՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսի թեստավորման դրական պատասխան ունեցողների 93 տոկոսը պատվաստված չէ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հոսպիտալացվածների 87.5 տոկոսը ևս պատվաստված չէ:
Դրանից բացի, կորոնավիրուսի հետևանքով ծանր վիճակում հայտնվածների 100 տոկոսը ևս պատվաստված չէ:
Առողջապահության նախարարության հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ ամբողջապես պատվաստվել է 996 հազար 530 մարդ: Միայն առաջին դեղաչափով պատվաստումների թիվը 131 հազար 799 է: Բուստեր դեղաչափը ստացել է 48 հազար 20 մարդ:

100% пациентов, у которых коронавирусная инфекция проходит в тяжелой форме, не вакцинированы
На данный момент 93% людей с положительным результат теста на коронавирус в Армении не вакцинированы. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения, 87,5% госпитализированных с коронавирусным заболеванием не вакцинированы.
Кроме того, 100% пациентов, у которых коронавирусная инфекция проходит в тяжелой форме, не вакцинированы.
По последним данным Минздрава, в Армении полностью вакцинированы от коронавируса 996 тыс 530 человек. Только первую дозу вакцины получили 131 тыс 799 человек. Бустерную дозу получили 48 тысяч 20 человек.