Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ քննարկվել է «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» երգի մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» երգի մրցույթի նախապատրաստման և կազմակերպման հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի նիստը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, հանձնաժողովն աջակցելու է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությանը եվրոպական երաժշտական միջոցառման կազմակերպման հարցում:
2021 թվականի վերջին Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունն իրավունք է ստացել կազմակերպելու«Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ը:
Քննարկվել են միջոցառումը բարձր մակարդակով անցկացնելուն ուղղված նախապատրաստական աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է միջազգային մրցույթը մեր երկրում լավագույնս անցկացնելու խնդիրը: Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը ներկայացրել է յուրաքանչյուր գերատեսչությունից ակնկալվող աջակցության ծրագիրը:
Քանի որ «Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ը տեղի է ունենալու Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, ինչպես նաև այս վայրում են անցկացվելու մի շարք կարևոր այլ միջոցառումներ, համալիրում ներկայում իրականացվում են վերանորոգման աշխատանքներ, ինչը նույնպես դարձել է քննարկման առարկա:

Во главе с вице-премьером обсужден ход подготовительных работ к песенному конкурсу "Детское Евровидение-2022"
ЕРЕВАН, 29 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. В правительстве состоялось заседание комиссии по подготовке и организации конкурса песни «Детское Евровидение-2022» во главе с руководителем аппарата премьер-министра, председателем комиссии Араиком Арутюняном. Как сообщили «Арменпресс»в правительстве Армении, комиссия окажет содействие Общественному телевидению Армении в организации европейского музыкального мероприятия.
В конце 2021 года Общественное телевидение Армении получило право на проведение «Детского Евровидения-2022».
Обсуждались подготовка к проведению мероприятия на высоком уровне и предстоящие дела.
Араик Арутюнян акцентировал внимание на вопросе проведения лучшего международного конкурса в нашей стране. Исполнительный директор Общественного телевидения Оганес Мовсисян представил программу поддержки, ожидаемую от каждого ведомства.
Поскольку "Детское Евровидение-2022", а также ряд других важных мероприятий пройдут в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване, в настоящее время в комплексе ведутся ремонтные работы, которые также стали предметом обсуждения.