Կախա Կալաձեն առաջարկել է Երևանում անցկացնել Թբիլիսիի օրեր, Թբիլիսիում՝ Երևանի
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Վրաստանի մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ պատվիրակության կազմում են Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Միքայել Մանրիկյանը և «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը:
Ողջունելով երևանյան պատվիրակության անդամներին՝ Թբիլիսիի քաղաքապետը նկատել է, որ այցը ևս մեկ հնարավորություն է՝ նախանշելու առաջիկա անելիքներն ու քննարկելու նոր ծրագրերը: Կարևորելով երկու քույր քաղաքների միջև ձևավորված ջերմ հարաբերությունները՝ Կախա Կալաձեն առաջարկել է Երևանում անցկացնել Թբիլիսիի օրեր, և Թբիլիսիում՝ Երևանի:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և ջերմ ընդունելության համար՝ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալն իր հերթին նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է տարբեր ոլորտներում Թբիլիսիի հետ գործակցության խորացումը: Լևոն Հովհաննիսյանը նաև նկատել է, որ երկու մայրաքաղաքներում մշակութային օրերի անցկացումը նոր որակ կհաղորդի ինչպես բարեկամական, այնպես էլ՝ գործընկերային կապերին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են այն ոլորտներին, որոնց շրջանակում կարող են ծավալել փոխշահավետ և արդյունավետ գործակցություն՝ ի շահ երկու մայրաքաղաքների բնակիչների:

Каха Каладзе предложил провести Дни Тбилиси в Ереване и Дни Еревана в Тбилиси
Делегация, возглавляемая первым заместителем мэра Еревана Левоном Ованнисяном, находящаяся с официальным визитом в столице Грузии, встретилась с мэром Тбилиси Кахой Каладзе. Как передает «Арменпресс», из мэрии Еревана сообщают, что в составе делегации руководитель фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Армен Галджян, руководитель фракции «Процветающая Армения» Микаел Манрикян и руководитель фракции «Луйс» Давид Хажакян.
Приветствуя членов ереванской делегации, мэр Тбилиси отметил, что этот визит - еще одна возможность наметить предстоящие задачи и обсудить новые программы. Касаясь теплых отношений между двумя городами-побратимами, Каха Каладзе предложил провести дни Тбилиси в Ереване и Дни Еревана в Тбилиси.
Выразив признательность за теплый прием и приглашение, первый заместитель мэра Еревана, в свою очередь, отметил, что Ереван придает большое значение углублению сотрудничества с Тбилиси в различных сферах. Левон Ованнисян также признал, что проведение Дней культуры в двух столицах придаст новое качество как дружественным, так и партнерским связям.
В ходе встречи стороны коснулись сфер, в рамках которых могут развернуть взаимовыгодное и эффективное сотрудничество в интересах жителей обеих столиц.