ՀՀ նախագահը Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին ասորական Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Բնության զարթոնքը մարմնավորող այս գեղեցիկ տոնն ասորիների համար թող նշանավորվի շարունակական ձեռքբերումներով և նորանոր հաջողություններով։
Հայ և ասորի ժողովուրդների բարեկամության հիմքում պատմամշակութային սերտ առնչություններն են, որոնք սկիզբ են առնում դեռևս հնագույն ժամանակներից:
Դարերի ընթացքում մենք կողք կողքի ապրել, կառուցել և արարել ենք՝ մեկ բռունցք դարձած սատարելով միմյանց ճակատագրական պահերին:
Հայաստանի ասորական համայնքն այսօր էլ առավելագույնս ընդգրկված է Հայաստանի կյանքի բոլոր ոլորտներում՝ պահպանելով իր ազգային նկարագիրն ու ավանդույթները»:

YEREVAN, APRIL 1, ARMENPRESS. President Vahagn Khachaturyan addressed a congratulatory message to the Assyrian community of Armenia on the occasion of their New Year - Kha b-Nisan, the Presidential Office said.
“Let this beautiful holiday, which embodies the awakening of nature, be marked by constant and new achievements for Assyrians.
The friendship between Armenian and Assyrian peoples is based on close historical-cultural ties which date back to ancient times.
We have lived side by side, built and created over centuries, standing by one another at crucial moments.
Today as well the Assyrian community of Armenia is involved in different spheres of the country’s life, by keeping their national image and traditions”.