Հրշեջները մարել են Արարատի մարզի Այգեզարդ գյուղում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը փետրվարի 20-ին, ժամը 09:19-ին ահազանգ է ստացել, որ Այգեզարդ գյուղի Չկալովկա փողոցի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ:
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 09:49-ին, մարվել՝ 09:56-ին։ Այրվել են տան երկու խոհանոցները(մոտ 20 քմ):

Спасатели потушили пожар в селе Айгезард Араратской области
20 февраля в 09:19 часов в Араратский областной отдел Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что в одном из домов на улице Чкаловка в селе Айгезард вспыхнул пожар.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета областного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Согласно источнику, в 09:49 возгорание локализовали, в 09:56 потушили.Сгорели две кухни дома (около 20 квадратных метров).