Հայաստանում նման խոշորամասշտաբ օլիմպիադա անցկացվելու է առաջին անգամ. Արայիկ Հարությունյանի մոտ քննարկվել է նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որին մասնակցել են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը, ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը, Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի տնօրեն Կարեն Ղազարյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, խորհրդակցությանը քննարկվել են 2022 թվականի հուլիսին Երևանում անցկացվելիք Կենսաբանության միջազգային օլիմպիադայի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքն ու առաջիկա անելիքները:
Նշվել է, որ Հայաստանում նման խոշորամասշտաբ օլիմպիադա անցկացվելու է առաջին անգամ: Միջոցառմանը մասնակցելու են 80 երկրի թիմեր:
Բացման և փակման արարողությունները տեղի են ունենալու Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում, իսկ բուն օլիմպիադան անցկացվելու է մարզահամերգային համալիրում:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է նման խոշոր միջոցառման անցկացումը մեր երկրում և ընդգծել նախապատրաստական աշխատանքները բարձր մակարդակով և ըստ սահմանված ժամանակացույցի իրականացնելու անհրաժեշտությունը:

Во главе с Араиком Арутюняном обсуждена подготовка к проведению в Ереване международной олимпиады по биологии
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян провел совещание с участием министра образования, науки, культуры и спорта Ваграма Думаняна, заместителя министра Жанны Андреасян, ректора ЕГУ Ованеса Ованнисяна, директора Спортивно-концертного комплекса имени К.Демирчяна Карена Казаряна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе правительства, в ходе совещания были обсуждены подготовительные работы к международной олимпиаде по биологии, которая состоится в Ереване в июле текущего года, и предстоящие шаги.
Было отмечено, что столь масштабная олимпиада проводится в Армении впервые. В мероприятии примут участие команды из 80 стран.
Церемонии открытия и закрытия состоятся в Национальном академическом театре оперы и балета имени Александра Спендиаряна, а сама олимпиада пройдет в Спортивно-концертном комплексе.
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян отметил важность проведения столь масштабного мероприятия в нашей стране и подчеркнул необходимость проведения подготовительной работы на высоком уровне и в соответствии с установленным графиком.