Վարչապետը հյուրընկալել է կոմպոզիտոր, դիրիժոր Լորիս Ճգնավորյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է կոմպոզիտոր, դիրիժոր Լորիս Ճգնավորյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետն անգնահատելի է համարել Լորիս Ճգնավորյանի ավանդը երաժշտական արվեստում: Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվել է կոմպոզիտորի ընթացիկ գործունեությամբ և հույս հայտնել, որ նա կշարունակի նոր հեղինակային գործերով հարստացնել հայ երաժշտարվեստը:
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մաեստրոյի նոր ստեղծագործությունները հայրենիքում ներկայացնելու հնարավորություններն ու հեռանկարները:

PM Pashinyan hosts Loris Tjeknavorian
YEREVAN, 4 FEBRUARY, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan hosted composer, conductor Loris Tjeknavorian, ARMENPRESS wa sinformed from the Office of the Prime Minister.
The Prime Minister assessed Mr. Tjeknavorian’s contribution to the art of music as invaluable. Nikol Pashinyan inquired about the current activities of the composer and expressed hope that he will continue to enrich Armenian music with new works.
During the meeting, the opportunities and perspectives of presenting the maestro's new works in the homeland were discussed.