Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 19 ավտոմեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 28-ից 29-ը 18 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, ավտոմեքենաներ են արգելափակվել Երևանում, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր, Չարենցավան քաղաքներում, Նոր Գեղի, Արզնի, Պտղնի, Սյունիքի մարզի Գորիս, Տաթև, Շիրակի մարզի Ամասիա, Հացիկ, Վարդաղբյուր, Մեծ Սեպասար գյուղերում և Սարալանջ-Սարավան ավտոճանապարհին։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 19 ավտոմեքենա և 27 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:

Спасатели вывели из блокады 19 автомобилей
Национальный центр кризисного управления спасательной службы МЧС Армении с 28 по 29 января получил 18 сигналов об автомобилях, заблокированных на разных территориях Республики.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, автомобили были заблокированы в Ереване, Апаране - Арагацотнской области, Джермуке - Вайоцдзорской области, Цахкадзоре, Чаренцаване, в селах Нор Гехи, Арзни, Птгни - Котайкской области, в Горисе, Татеве - Сюникской области, в Амасии, Ацике, Вардахбюре, Мец Сепасаре Ширакской области и на автодороге Сараландж-Сараван.
Согласно источнику, прибывшие на место спасатели вывели из блокады 19 автомобилей и оказали соответствующую помощь 27 гражданам.