ՀՀ ԱԻՆ-ը հունվարի 4-ից 8-ն ստացել է հրդեհների վերաբերյալ 5 ահազանգ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 4-ից 8-ն ստացել է 5 ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում գտնվող շենք-շինություններում (տուն, վագոն-տնակ, անասնագոմ և այլն) և տրանսպորտային միջոցներում բռնկված հրդեհների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, ահազանգներ են ստացվել Երևանում և Սյունիքի մարզի Վերիշեն գյուղում, Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքում բռնկված հրդեհների մասին։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքի վայր ժամանած հրշեջ-փրկարարները մարել են վերոնշյալ տարածքներում և տրանսպորտային միջոցներում բռնկված հրդեհները:

С 4 по 8 января в МЧС РА поступило 5 сигналов о пожарах
С 4 по 8 января в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступило 5 сообщений о пожарах в транспортных средствах (зданиях, домах, караванах, амбарах и т.д.) — в разных уголках страны.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, были сообщения в Ереване, также поступили сообщения о пожарах в селе Веришен Сюникской области и городе Ноемберян Тавушской области.
Согласно источнику, прибывшие на место пожарно-спасательные подразделения потушили все возгорания на вышеуказанных участках.